Płytki tarasowe – przegląd najlepszych materiałów

Płytki tarasowe – przegląd najlepszych materiałów

Aranżując przydomowy taras dążymy do tego, aby efekt końcowy podejmowanych przez nas działań zachwycał nie tylko swoją estetyką, ale również trwałością. Nic więc dziwnego, że wybór płytek tarasowych nie jest tym, który można zlekceważyć.

Nasz klimat stawia im pewne specyficzne wymagania, sięgając po płytki tarasowe 2 cm należy więc zwracać uwagę na to, czy są one mrozoodporne. Zastrzeżenie to jest szczególnie ważne wtedy, gdy podobają się nam zagraniczne płytki i zastanawiamy się nad tym, jak mogłyby zaprezentować się na naszym tarasie. Może się okazać, że nie są one dostosowane do warunków typowych dla polskiego klimatu, co sprawi, że dość szybko ulegną uszkodzeniu.

Szukając idealnego materiału warto więc przyglądać się ze szczególną życzliwością gresowi i możliwościom, jakie stwarza. To materiał, którego nasiąkliwość nie przekracza jednego procenta, można więc mieć pewność, że niestraszna będzie mu nawet mroźna zima. Wartościowymi materiałami, z których wykonuje się płytki na taras są także klinkier i terakota.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z ofertą na płytki Arcana –  sklep z płytkami.