Płytki mrozoodporne: idealne na zewnątrz

Płytki mrozoodporne: idealne na zewnątrz

Chcąc wykończyć taras bądź schody zewnętrzne płytkami, należy pamiętać, że nie wszystkie oferowane przez producentów to dobry wybór.

Najrozsądniej jest postawić na płytki mrozoodporne, których wybór jest na szczęście obecnie ogromny. Czym charakteryzują się płytki mrozoodporne?

Nasiąkliwość

To jeden z ważniejszych parametrów, jeśli płytki mają znaleźć się na zewnątrz. Nasiąkliwość oznacza się symbolem E i jest ona mocno związana z odpornością płytek na działanie niskich temperatur. Im mniejsza nasiąkliwość, tym lepiej płytki będą znosić nawet silne mrozy. Szukając płytek na taras, balkon bądź schody zewnętrzne, warto skoncentrować się na tych zaliczanych do I grupy pod względem nasiąkliwości. Są to płytki o nasiąkliwości nieprzekraczającej 3%. Nawet naprawdę duży mróz nie spowoduje ich pękania.

Norma jakościowa

To kolejna cecha płytek, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, szukając płytek na zewnątrz. W naszych warunkach klimatycznych poza domem układać można płytki, których norma została określona jako PN EN 202. Wybierając takie płytki, można być pewnym, że poddano je serii testów polegających na wielokrotnej zmiany temperatury.