Nietypowe funkcje płytek do salonu

Nietypowe funkcje płytek do salonu

Teoretycznie, wybór płytek do salonu nie jest trudnym zadaniem. Bogaty wybór sprawia, że nie musimy decydować się na rozwiązania kompromisowe, docenić należy przy tym również dostępność na polskim rynku płytek oferowanych przez producentów światowej sławy.

Czy jednak motywem przewodnim podczas zakupu musi być ich funkcja ozdobna? Jest ona bardzo ważna, nie jest jednak jedyną, jaką mogą spełniać płytki do salonu.

Jeśli nasz salon nie jest dużym pomieszczeniem, robimy wszystko, aby optycznie stworzyć wrażenie przestrzeni większej niż w rzeczywistości. Płytki mogą nam w tym pomóc. Wystarczy, że postawimy na ich jasne odcienie, a także zrezygnujemy z płytek matowych na rzecz takich, które odbijają światło. Odpowiedni wybór płytek sprawi również, że goście odwiedzający nasz salon nie zorientują się, że odkurzanie nie jest naszą pasją. Jeśli zrezygnujemy z ciemnych i bardzo jasnych płytek, z pewnością osadzający się na nich kurz nie będzie aż tak bardzo rzucać się w oczy, a my z czystym sumieniem zrezygnujemy z jego codziennego usuwania.