Jakie płytki na schody będą najlepsze?

Jakie płytki na schody będą najlepsze?

Płytki ceramiczne to popularny materiał wykończeniowy. Są chętnie używane nie tylko jako okładzina ścian i podłóg, ale także schodów. Ceramicznymi płytkami równie chętnie wykańczamy schody wewnętrzna jak i zewnętrzne. Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Producenci płytek oferują nam mnóstwo ceramicznych kafelków różniących się między sobą kolorem, fakturą, wielkością i ceną. Najczęściej kupując płytki zwracamy uwagę na cenę i ich walory estetyczne, rzadziej na parametry techniczne. W przypadku płytek na schody parametry techniczne są bardzo ważne. Inne wymagania powinny spełniać płytki na schody wewnątrz budynków, a inne na zewnątrz.

Płytki przeznaczone na schody, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne, muszą być bezpieczne. Wybierając je należy więc zwrócić uwagę czy ich powierzchnia wykończona została powłoką antypoślizgową. Płytki na schody zewnętrzne powinny być z kolei mrozoodporne. Płytki, którymi zostaną wykończone schody powinny być także odporne na uszkodzenia, zarysowania i środki czystości.