Jakich błędów unikać wybierając płytki na schody?

Na co zwracać uwagę wybierając płytki na schody?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia ze schodami wejściowymi, czy też z tymi, które prowadzą na taras, musimy liczyć się z tym, że są one doskonale widoczne. Przyciągają nie tylko wzrok mieszkańców, ale i osób, które nie odwiedzają nas regularnie.

Warto zatem zatroszczyć się o to, aby wyglądały możliwie jak najlepiej. Płytki na schody to znakomita inwestycja, przed ich wyborem dobrze jest jednak zastanowić się nad tym, jakich błędów nie powinniśmy popełniać.

Jeden z najpoważniejszych wiąże się z tendencją do brania pod uwagę podczas wybierania takich płytek jedynie względów estetycznych. Rzeczywiście, oryginalny wygląd naszych płytek może podbić nasze serce. Musimy jednak mieć na uwadze również to, że będziemy mieli do czynienia z rozwiązaniami stosowanymi nie wewnątrz, ale na zewnątrz domu. Nie powinniśmy też szukać oszczędności tam, gdzie w grę wchodzi wykończenie schodów. Błędem jest także stawianie na płytki atrakcyjne cenowo, pochodzące jednak z kolekcji producenta, o którym niewiele wiadomo. Bardzo często jakość takich płytek jest wyjątkowo niska.