O czym pamiętać, kładąc płytki klinkierowe?

 

płytki klinkieroweRemonty to niezwykle ciekawe zajęcie. Zwłaszcza, jeśli naszym zadaniem jest położenie płytek. Wtedy czas dłuży się straszliwie a remontowane wnętrze zalewa fala różnych odpadów, pozostałych po cięciu i łamaniu kolejnych płytek. Jak sprawić, by choć trochę uprzyjemnić sobie ta pracę?

Podstawa to czysta ściana
Jeśli kładziemy płytki klinkierowe, to koniecznie na oczyszczoną ścianę. Idealnie będzie, jeśli nie znajdą się na niej jakiekolwiek pozostałości po tynku, gładzi i wielu innych, potencjalnych nierównościach. Nałożenie płytek na nierówną ścianę sprawi, że nasze płytki również nie będą równo położone. Efekt? Całkowicie spartaczona praca, której nie naprawi nawet kładzenie grubej warstwy kleju.

Klej…
Szybkie i w miarę wygodne położenie płytek klinkierowych, jest zależne również od jakości wykorzystywanego przez nas kleju. Najlepiej mieszać go za pomocą mieszadła. Jeśli w którymś miejscu nasz klej dobrze się nie wymiesza, nie stworzy odpowiednio silnych wiązań. To z kolei, skutkuje w mniejszym lub większym stopniu odpadnięciem płytki.

Pamiętajmy też o tym, by zakupić klej wodoodporny. We wnętrzach pomieszczeń, wilgoć może poważnie dać się we znaki klejom do płytek. Z kolei mróz raczej nam nie zagraża. No chyba, że płytki kładziemy na zewnątrz, wówczas warto również sprawdzić wytrzymałość płytek na zmiany temperatury, ponieważ niektóre mogą pękać pod wpływem zamarzania i rozmarzania.