Montaż baterii w łazience

baterie prysznicoweŁazienka to bardzo ważne miejsce w domu. Prawdopodobnie wszyscy zaczynają od niej swój dzień. Podstawą łazienki przyjemnej w użytkowaniu jest łazienki jest jej praktyczność. Głównym obiektem jakim posługujemy się w łazience jest bateria.

Odpowiednia wysokość montażu?
Podstawą wygodnego użytkowania łazienki jest umiejscowienie baterii na odpowiedniej wysokości. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje baterii: baterie ścienne i baterie podtynkowe. Montując baterie ścienne należy przyjąć następujące wysokości dla poszczególnych rodzajów baterii:

-baterie umywalkowe – montowane są zazwyczaj na wysokości od 25 do 35 cm licząc od górnej krawędzi umywalki i ok. 110-120 cm od podłogi.
-baterie wannowe – montowane są zazwyczaj na wysokości od 10 do 18 cm mierząc od krawędzi wanny, przy czym wysokość ta nie może być przyjąć wartości mniejszej niż 60 cm.
baterie prysznicowe– montowane są zazwyczaj na wysokości między 110 a 130 cm, natomiast główka montowana jest na wysokości ok. 50-70 cm ponad baterią prysznicową.

Instalację i miejsce montażu należy wyznaczyć przed ułożeniem posadzki. Warto pamiętać o odległości między ciepłą i zimną wodą. Powinna ona wynosić ok. 15 cm. Instalując baterie podtynkowe należy się kierować podobnymi wytycznymi.