Jak dobrać kolor fugi do łazienki

fuga MapeiŁazienka jest bardzo ważnym miejscem w mieszkaniu. Często pełni miejsce domowego SPA, miejsca relaksu i odprężenia. Warto zadbać by była bardzo starannie i ładnie wykonana. Dużą rolę pełnią tu szczegóły. Warto zadbać by kolor fugi był dopasowany do łazienki. Dzięki temu przebywanie w łazience nie będzie męczyć a sprawi, że można tam będzie się po prostu zrelaksować i odpocząć.

Nowoczesny wygląd
Nowoczesne wnętrza są raczej chłodne. Dominują tu proste kształty i kolory. Jeśli łazienka jest mała i wykańczamy ją za pomocą białych lub szarych płytek, warto wówczas użyć jasnej fugi dla rozjaśnienia i optycznego powiększenia pomieszczenia. Można również zastosować fugę tego samego koloru, by uzyskać jednolitą powierzchnię.

Przytulny wygląd
Przytulnie wykończone łazienki mają ciepłe kolory kojarzące się z ogniskiem domowym. Wśród wyborów klientów dominują beże i brązy.

Energetyczny wygląd
Energetyczne pomieszczenia pełne są przeciwstawnych barw. Często dominują tu jaskrawe kolory. Pomieszczenie takie jest odzwierciedleniem wnętrza właściciela. Warto w takich pomieszczeniach o zastosowanie fugi o jak najbardziej jaskrawym i żywym kolorze. Przykładem jest tu jasnożółta flex fuga Mapei.

O czym pamiętać?
Przy wyborze fugi warto przede wszystkim patrzeć na to czy posiada ona właściwości hydrofobiczne, przeciwgrzybiczne i przeciwpleśniowe. Przykładem są tu fuga Mapei.