Glazura łazienkowa

glazura łazienkowaGlazura to ścienne płytki szkliwione, jakie produkuje się w technologii monoprozy. Jej powierzchnię pokrywa dodatkowa warstwa szkliwa, która zależna jest od rodzaju płytki. Glazura może być między innymi matowa, półmatowa lub błyszcząca, w zależności od naszych upodobań.

Rozmiary glazury łazienkowej
Płytki na ściany i podłogi mogą mieć przeróżny kształt i rozmiar. Ich wybór jest wręcz nieograniczony. Zazwyczaj występują jednakże w kształcie kwadrata lub prostokąta. Ich najczęstsze rozmiary to 10×10, 25×25, czy 20×50. Bez problemu dostaniemy również mniejsze rozmiary, czyli tzw. mozaikowe. Największe płytki liczą nawet metr lecz są bardzo rzadko stosowane. Ostatnio szczególnie popularne są wspomniane modele mozaikowe. Tworzą je niewielkie, jednokolorowe kwadraciki, które połączone są za pomocą siatki ze specjalnego tworzywa lub papieru. Takie elementy glazury łazienkowej pojawiają się nie tylko na podłodze, czy ścianach, ale również na obudowie umywalek i wanien. Prezentują się bardzo efektownie i same w sobie stanowią ciekawą ozdobę. Najlepiej układać je na powierzchni wyprofilowanej.

Poza estetyką, musimy pamiętać również o funkcjonalności nasze łazienki. Z tego względu należy wybierać płytki o wysokiej odporności na wilgoć. Glazura łazienkowa powinna być również odporna na zabrudzenia, które ewentualnie będzie można łatwo i szybko zmyć.