Czy warto zainstalować deskę samoopadającą

deska sedesowaZ ubikacji korzystamy dziennie co najmniej kilkakrotnie. Za każdym razem powtarzamy tam określone czynności. Każda z nich zabiera nam czas. W skali oszczędzone sekundy kumulują się w godziny. Narzędziem znacznie ułatwiającym życie jest samoopadająca deska sedesowa. Czy warto więc w nią zainwestować?

Cudowny wynalazek?
Mimo iż wszystkie deski montuje się podobnie, występują jednak różnice zależnie od modelu producenta, które są wynikiem innej konstrukcji zawiasów.

Zazwyczaj deski sedesowe przykręca się za pomocą kluczy imbusowych. Rozporowa konstrukcja sprawia iż nie potrzebna jest nakrętka po spodniej stronie muszli. Na zawias montuje się deskę. Mechanizm kontrolowany jest przez śruby regulacyjne, które należy regulować dostosowując je do wagi deski, tak by opadała we właściwy sposób.

Przeszkodą dla niektórych osób może być dość wysoka cena deski, która czasami może wynosić nawet kilkaset złotych. Kluczowy element całej konstrukcji to regulowane zawiasy które dostosowane są do masy deski. Wielu producentów uniemożliwia instalację desek innych poprzez instalację specyficznych zawiasów. Deski sedesowe bardzo często znajdują zastosowanie w domach, w których są małe dzieci, ponieważ unika się dzięki temu uszkodzenia deski sedesowej przez upadek z dużej wysokości. Jest ona obiektem uznania szczególnie wśród osób, które na co dzień cenią sobie wygodę.